Okulary polaryzacyjne to standardowe wyposażenie każdego sportowca, wędkarza oraz wszystkich aktywnych. Ci idący z duchem czasu wybierają okulary polaryzacjne, które mają najwięcej zalet – chronią nasze oczy przed ostrym światłem, pozwalają lepiej widzieć na wodzie, redukując refleksy bez zniekształcania obrazu.

Co powinny posiadać dobre okulary? Filtr UV – nawet 4 kategorii i zatrzymywać refleksy świetlne. Właśnie dzięki temu oczy nie męczą się przy długim pobycie w upalne dni zarówno na codzień, jak i nad wodą. Są również dedykowane innym aktywnościom, jak jazda samochodem, rowerem, na nartach czy uprawiając inne sporty w słoneczne dni.

Wybór okularów polaryzacyjnych wcale nie jest prosty. Każdy chciałby mieć te najlepsze. A czy takie własnie znajdziemy na naszym rynku? Owszem, ale poza nimi są jeszcze te dobre i te… no właśnie – szkoda na nie zarówno oczu, jak i pieniędzy.

Nowością na polskim rynku są okulary Wiley X stworzone przez amerykańskiego producenta i dedykowane wszystkim, którzy lubią spędzać aktywnie czas. Wiley X to firma z długą, bo aż 30 letnią tradycją. Odznaczają się one wieloma zaletami, czym jedynie potwierdzają swoją pozycję i wysoką jakość. Z szerokiej gamy dostępnych modeli każdy wybierze coś dla siebie.

Innowacyjność okularów Wiley X przejawia się między innymi w 8-warstwowych, nietłukących się soczewkach polaryzacyjnych. Warstwy te wykonano z poliwęglanu, a w samym środku, pomiędzy nimi, umieszczono wysokiej klasy filtr polaryzacyjny. To sprawia, że odznaczają się one rewelacyjnymi cechami antyrefleksyjnymi, a także wysoką odpornością na zarysowania. Filtr polaryzacyjny ma zagwarantowaną długowieczność i ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Specjalnie skonstruowana soczewka poprawia widzenie w praktycznie każdych warunkach. Co obfituje w kolejne zalety: redukcje odblasków, ochronę przed promieniami UV, zwiększenie kontrastu, polepszenie postrzegania kolorów oraz fakt, że nie męczą wzroku.

Kolejnym wyróżnikiem jest fakt, że posiadają dwa certyfikaty, które potwierdzają ich wytrzymałość – EN166 oraz ANSI. Zarówno jeden, jak i drugi gwarantują, że przypadkowe upuszczenie okularów bądź nadepnięcie na nie, nie zaszkodzi soczewkom czy też oprawkom. Poddawane są również testom wytrzymałościowym. Muszą wytrzymać próbę 20 strzałów kuli stalowej o średnicy 2,5 mm z różnych kątów o prędkości 46 m/s. Jakie inne okulary to wytrzymają? Żadne.

Bez względu na pogodę oraz porę roku możemy nosić okulary Wiley X'a. A to dlaczego? Ponieważ ich soczewki polaryzacyjne – oczywiscie w zależności od modelu – cechują się róznym stopniem przepuszczalności światła. Dzięki czemu nie będziemy mieć problemu przy wyborze odpowiednich okularów. Soczewki różnią się kolorem, barwą powłoki lustrzanej. I tak, w modelu PEAK i KLEIN soczewki mają barwę bursztynową, a ENZO wyróżniają się szmaragdowym efektem lustra. Każdy model różni się przepuszczalnością światła, która np. w ECHO wynosi około 12%. Natomiast w pozostałych wymienionych modelach zawyczaj 15% (a to świetny wynik). W ofercie znajdują się róniez modele (Arrow i Gravity) o większej przepuszczalności światła – 30%, które idealnie przydadzą się w pochmurne dni.Natomiast jeśli chodzi o kolor oprawek to tak samo, jak w przypadku soczewek kolorystyka w zależności od modelu jest różna.

Nakładka Climate Control, znalazła zastosowanie w niektórych modelach Wiley X'a – np. ECHO, to miękki zdejmowalny wkład wykonany z gąbki, znajdujący się wewnątrz okularów.

Dzięki niemu, jesteśmy dobrze zabezpieczeni przed "niedogodnościami", jak nieprzyjemny wiatr, pył czy refleksy świetlne napływające z różnych stron. Nadmienić należy, że nakładka ta przepuszcza powietrze, więc okulary nie parują ani skóra się nie poci. W słoneczny dzień daje oczom ulgę, a w zimowe dni otula oczy swą delikatnością i uczuciem ciepła.

Dopiero zakładając okulary Wiley X poczujesz, co oznacza komfort noszenia okularów. A to niby czemu? - pomyślisz. Otóż okulary z całej kolekcji zostały zaprojektowane w kształcie litery U, przez co idealnie przylegają do naszej głowy, twarzy.

Niezaprzeczalnym faktem jest, że przy każdym wyborze kierujemy się również kwestią wizualną. Nie ma się co oszukiwać – wygląd jest dla nas ważny i to bardzo. Oprawki okularów wykonano z bardzo wytrzymałego tworzywa. Szkła z poliwęglanu, przez co wyglądają imponująco, niektóre modele z efektem lustra. Na zausznikach znajduje się chromowe logo producenta. Zapakowane w proste, ale i nowoczesne, a przede wszystkim wytrzymałe etui w kolorze czarnym. W prostocie tkwi piękno. Czyż nie?

Okulary Wiley X to bez wątpienia produkt ekskluzywny z najwyższej półki. To zarówno jakość wykonania, jak i cena. A także dożywotnia gwarancja. Więc zamiast co chwile kupować kolejne okulary, może czas zrobić sobie podsumowanie i zainwestować w okulary polaryzacyjne, które będą nam służyły do końca życia?