Lowrance po sukcesie serii HOOK wypuścił kolejną, ulepszoną wersję – Hook². Obejmuje ona samodzielne echosondy i chartplotery, które oferują sprawdzone funkcje o wielkiej wartości, bez pogarszania jakości, której wędkarze zwykli już oczekiwać od producenta tych echosond.

 

Nowa seria uzupełnia dotychczasowe funkcjonalności serii Hook. Obsługa echosond Hook² jest od teraz znacznie łatwiejsza i bardziej intuicyjna, a to wszystko dzięki zmienionemu interfejsowi oraz w pełni zautomatyzowanemu dostrajaniu sonaru.

Sonar również został poddany ulepszeniom. A co się dokładnie zmieniło w tym temacie? Wystarczy tylko rzucić hasła: automatyczny sonar, a także 2x szerszy stożek pokrycia.

Równie istotne są przetworniki występujące tutaj w 3 rodzajach, tj. bullet (sonar tradycyjny), SplitShot (sonar tradycyjny plus DownScan) oraz TripleShot (Sonar tradycyjny plus odwzorowanie DownScan oraz SideScan). Zostały one już przygotowane do montażu na silniku trollingowym.

Echosondy Lowrance serii Hook² występują w różnych wielkościach, tj.: 4", 5", 7", 9", 12".

HOOK2 wyposażone zostały w intuicyjne menu, jak w telefonie, które oferuje szybki i łatwy dostęp do kluczowych funkcji. Ponadto wszystkie urządzenia z tej serii posiadają nowoczesny, automatyczny sonar z szerokim kątem, dużym zasięgiem oraz funkcją DownScan Imaging™. Dbając o lepszy komfort w użytkowaniu HOOK² posiada większy ekran, a także unowocześnioną konstrukcję, niespotykaną dotąd w branży.

Łatwość przejawia się tutaj na kilku polach, jednocześnie wykorzystując zaawansowaną technologię.

Łatwe wykrywanie ryb
HOOK² posiada ponad dwukrotnie szerszy stożek sonarowy niż pokrycie oferowane przez tradycyjne echosondy. Przez co dostrzeżenie ryby i śledzenie przynęty, gdy wpada ona do wody jest dziecinnie łatwe.

Ponadto, seria ta występuje również w wariantach: 2 sonarów w 1 oraz 3 w 1-ym. Te uatrakcyjnione rozwiązania sprawiają, że na poszerzonych wyświetlaczach panoramicznych, dokładne odwzorowanie podwodnego środowiska obejmujące lokalizację ryb, obiekty, lokalizację przynęty, a to wszystko z przetwornikiem dostarczanym w zestawie.

Łatwe w obsłudze
Seria ta jest równoznaczna z daleko idącącymi uproszczeniami w obsłudze. W pełni zautomatyzowane echosondy eliminują kłopotliwe – jak dotąd – dostrajanie sonaru, z jednym jego ustawieniem dla tworzenia lepiej widocznych łuków ryb, przy utrzymaniu wyrazistości oraz separacji celów.

Łatwa do zainstalowania
Urządzenie HOOK² można łatwo zainstalować wprost po wyjęciu z opakowania, a to dzięki dołączonemu sonarowi i kilku opcjom bardzo prostej instalacji.

Łatwa do nawigowania
HOOK² charakteryzuje się wbudowaną, rozszerzoną podstawową mapą z firmy C-Map. A ponadto zapewnia ona opcję aktualizacji map C-Map i Navionics. Insight Genesis – baza z darmowymi mapami z różnego rodzaju zbiorników wodnych (m.in. jezior, rzek, mórz, oceanów) oraz z zaznaczonymi punktami wodnymi nie tylko w Polce, ale i na całym świecie. To co jest najfajniesze w tym projekcie to, to, że oprócz tworzenia własnych map, użytkownicy mogą uzyskać dostęp do wygenerowanych wspólnie przez społeczność danych map (Social Map). Ponieważ użytkownicy nieustannie dodają treści, Insight Genesis Social Map dostarcza najbardziej aktualne dane – wyświetlane jako cieniowane na niebiesko obszary – z możliwością wybierania zakresu wysokiej rozdzielczości linii batymetrycznych od 30 cm do 3 m.

Łatwa do nabycia
Asortyment HOOK² posiada rozwiązania, które dostarczą echosondę, której potrzebujesz i to w cenie, która będzie Ci odpowiadać. Echosondy HOOK² występują w rozmiarach ekranu o wielkościach 4-12 cali i z trzema różnymi rodzajami sonarów.

Istotną kwestią jest tutaj także standardowy program serwisu i wsparcia, którym jest chroniony każdy kupujący. Program ten – Service & Support – ma na celu zapewnienie możliwie najlepszych doświadczeń z produktami firmy Lowrance, nawet w sytuacji, gdy wymagane jest ich wsparcie lub wymiana. Najważniejsze punkty to: 2-letnia gwarancja z możliwością przedłużenia gwarancji na kolejne 3 lata oraz globalna sieć serwisowa.

I jeszcze jedno hasło, które należałoby wyjaśnić. A mianowcie: czym jest CHIRP?

Echosonda CHIRP wykorzystuje kilka częstotliwości na raz, pozwalając – tym samym – wędkarzowi zobaczyć ryby lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Użytkownik otrzymuje także wyświetlacz wolny od zakłóceń w toni wodnej. A wszystkie te zalety są dostępne niezależnie od tego, gdzie odbywa się połów ryb: czy na jeziorach, rzekach, czy daleko od brzegu, podczas rejsu po głębokich wodach morskich.
Kilka ustawień CHIRP z pojedynczego przetwornika o różnym stopniu częstotliwości. Każdy o innym przeznaczeniu. Wysoka częstotliwość jest dedykowana wodom słodkim i płytszym akwenom przybrzeżnym; dostarcza ona szczegółowe informacje dla śledzenia lub wyszukiwania ryb. Średnia częstotliwość przez swoje szerokie pokrycie idealnie nadaje się na duże obszary w trakcie poszukiwania ryb czy obiektów. Natomiast niska częstotliwość CHIRP zapewnia działanie przy większych głębokościach, oznaczając ryby przez całą kolumnę wody.

Należy wybrać najbardziej odpowiednie ustawienie dla siebie.